درباره یاسان

مرکز مشاوره تخصصی کودک و نوجوان یاسان در سال ۱۳۹۴ توسط خانم دکتر آسیه اناری، روانشناس بالینی کودک و نوجوان و مدرس دانشگاه با مجوز رسمی سازمان بهزیستی کل کشور شروع به کار کرد. پیش از تاسیس یاسان، خانم دکتر اناری از سال ۱۳۸۴ به صورت مستقل و فردی به ارائه خدمات تخصصی کودک و نوجوان در مراکز دولتی و غیر دولتی مشغول به کار بود.
ضرورت انجام کار گروهی و استفاده از متخصصینی در زمینه توانبخشی شناختی، اختلالات توجه و تمرکز و یادگیری، بازی درمانی، هنردرمانی، گروه درمانی، آموزش والدین، زوج درمانی، درمان انفرادی بزرگسال و ... به صورت همزمان برای رسیدن به نتیجه مطلوب در پیشگیری و درمان مشکلات مسائل کودکی و نوجوانی انگیزه اصلی تاسیس مرکز مشاوره تخصصی کودک و نوجوان بود.
در حال حاضر رویکرد مرکز مشاوره تخصصی کودک و نوجوان یاسان، علاوه بر درمان و توانبخشی مشکلات دوران کودکی و نوجوانی همچون اختلالات یادگیری، بیش فعالی، نقص توجه، مشکلات تحصیلی، نافرمانی، اضطراب و افسردگی، مشکلات بلوغ و نوجوانی، فرزندپروری و مشکلات ارتباطی؛ پرداختن به ارتقا و توانمندسازی کودکان و نوجوانان و پرورش مهارتهایی چون؛ اعتماد به نفس، خلاقیت، تمرکز، هوش اجتماعی، خودکفایی و استقلال است. افزون بر این، مجموعه یاسان تلاش می کند در کنار ارائه خدمات روانشناختی به کودکان و نوجوانان، خانواده ها و والدین را نیز تحت پوشش قرار داده و در صورت نیاز خدمات تخصصی زوج درمانی، روان درمانی انفرادی و گروه درمانی را در اختیار آنها قرار دهد. 
در سالهای اخیر، یاسان در تلاش است زمینه آموزش به دانشجویان مستعد و با انگیزه را نیز فراهم کرده و با راه اندازی انشارات یاسان، محتوای تخصصی و مورد نیاز خانواده ها، والدین و کودکان و نوجوانان را در اختیار مخاطبان قرار دهد.
جهان بینی و افق نگاه ما، توانمندسازی کودکان، نوجوانان و خانواده ها برای پیشگیری از هر گونه مشکل و اختلالی در مسیر تحول کودکان و نوجوانان است‌. سفر رشد و تحول که از تولد آغاز می شود؛ نه تنها تا بلوغ بلکه تا کهنسالی ادامه خواهد داشت. اما هر چه آغاز این مسیر هموارتر و سالم تر و با برنامه ریزی بهتر باشد؛ پایان آن دلنشین تر و پایدارتر خواهد بود. ما در مسیر رشد و تحول فرزندانتان، مسئولانه، متعهدانه و با تخصص در کنار شما هستیم....
یاسان، با مجموعه ای از متخصصین کودک، نوجوان و خانواده و محتوای آموزشی در مسیر زندگی خانوادگی و رشد و بالندگی فرزندانتان، با شما همراه خواهد بود.
با آرزوی روزهای سبز و بهتر برای فرزندان سرزمینمان!

خدمات

همکاران